תכנית פסיפס – תכנית ב.א. למצטיינים בפסיכולוגיה ובפילוסופיה

Psyphas logoהחוגים לפסיכולוגיה ולפילוסופיה באוניברסיטת חיפה, בתמיכת הקרן לקידום מדעי הרוח (מיסודן של ות"ת ויד הנדיב), פותחים השנה תכנית מצטיינים לתואר ראשון במסלול דו-חוגי – תכנית 'פסיפס'. הלומדים בתכנית, הראשונה מסוגה בארץ ואחת הראשונות בעולם, לא רק ישלבו לימודים בפסיכולוגיה ובפילוסופיה אלא יבררו באופן פעיל את הקשרים העשירים בין הדיסיפלינות בעזרת קורסים ייעודיים וסדנאות מחקר, שיינתנו במשותף על ידי מרצים משני החוגים. הקורסים הייעודיים הללו יכינו את הסטודנטים לעבודת גמר מחקרית, סמינר פסיפס, שתיכתב בהנחייה משותפת של מרצה מהחוג לפסיכולוגיה ומרצה מהחוג לפילוסופיה.

הלימודים בקורסים הייעודיים ייעשו בקבוצות קטנות, באופן שמאפשר דיוני עומק ויחס אישי. תלמידי פסיפס יזכו בליווי ובהדרכה לאורך התואר כולו, ויקבלו מענק מחייה בכל שנת לימודים.

תכנית פסיפס מציעה מסלול לימודים מאתגר וחדשני, בהנחייתם של מיטב המרצים בשניים מהחוגים המובילים בארץ, שנוגע בשאלות הגדולות שמביאות אותנו להתעניין בנפש ובהתנהגות האנושית (שאלות על משמעות החיים, רציונליות, חופש רצון וכדו'). תלמידי התכנית ירכשו כלים אינטלקטואליים ייחודיים של חקר ושל חשיבה ביקורתית, שיאפשרו להם לשמש כוח מוביל בהמשך דרכם באקדמיה או מחוצה לה.

מבנה תכנית הלימודים

משך הלימודים בתכנית הוא 3 שנים, במסלול לימודים דו-חוגי שהיקפו 120 נקודות זכות אקדמיות.

מסלול הלימודים מבוסס על קורסי החובה וחובת הבחירה בשני החוגים, פסיכולוגיה ופילוסופיה, על קורסי בחירה בשני החוגים ועל קורסים ייעודים של התכנית.

תלמידי התכנית יוכלו לבחור בין מסלול לימודים בדגש פסיכולוגי למסלול לימודים בדגש פילוסופי. שני המסלולים נבדלים זה מזה במספר קורסי הבחירה שיוכלו התלמידים לקחת בכל אחד מהחוגים.

תכנית הלימודים ומערכת מומלצת ניתנות לצפייה כאן.

תנאי קבלה

נתונים אישיים (סכ"מ) גבוהים וראיון קבלה

הרשמה

רישום לתכנית יעשה דרך אתר המחלקה להרשמה וקבלה.

שימו לב כי ניתן להירשם לארבע עדיפויות, וכי בכל עדיפות ניתן לציין חוג אחד בלבד (בין אם הוא חד-חוגי ובין אם דו-חוגי). על כן, הקפידו להירשם לתכנית פסיפס בשתי עדיפויות, האחת בפסיכולוגיה והשניה בפילוסופיה, באופן הבא:

רישום לתכנית יתבצע רק לאחר סימון שתי העדיפויות.

מומלץ למלא את שתי העדיפויות הנותרות לפי רצונכם (נניח, מסלול דו-חוגי רגיל בפסיכולוגיה ובפילוסופיה), מאחר וכל שינוי בטופס ההרשמה גורר תשלום נוסף.

דרכים ליצירת קשר

רכזת התכנית – גב' אורלי יעקובי : onitis@staff.haifa.ac.il

ראשי התכנית

ד"ר ארנון קרן, החוג לפילוסופיה: akeren@research.haifa.ac.il

ד"ר ברוך עיטם, החוג לפסיכולוגיה: beitam@psy.haifa.ac.il

לפרטים על החוגים

גב' אמבר בן שושן, מרכזת לימודי תואר ראשון בפילוסופיה: ashushan@univ.haifa.ac.il

גב' ירונה עוזר, מרכזת לימודי תואר ראשון בפסיכולוגיה: ydavid@univ.haifa.ac.il

לדף פייסבוק של התכנית לחצו כאן

צור קשר

בניין רבין, קומה 7 אוניברסיטת חיפה הר הכרמל, חיפה 31905 ישראל

תואר ראשון:
ירונה: 04-8249290
מורן: 04-8249942

תואר שני:
יוני: 04-8240901
נטלי: 04-8240921

דוקטורט:
מיכל: 04-8240886

לימודי תעודה בפסיכותרפיה:
בלה: 04-8240956

 

© COPYRIGHT צוות מחשוב מדעי החברה 2018. DESIGN & DEVELOPMENT BY FACULTY OF SOCIAL SCIENCE